Projekt ,,Ale popłynęli"

Wyjazd na basen w Ożarowie w ramach projektu ,,Ale popłynęli (link otworzy duże zdjęcie)

,,Ale popłynęli" to projekt realizowany z funduszy ,,Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3"

Czas trwania projektu od 6 maja do 6 sierpnia 2019 roku.

Celem głównym projektu jest:

- zapobieganie marginalizacji osób niepełnosprawnych,

- usprawnianie osób niepełnosprawnych,

- integracja z osobami sprawnymi,

- kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnoprawnych społeczności lokalnej.

Odbiorcami projektu jest 30 osobowa grupa osób niepełnosprawnych z Powiatu Kraśnickiego.

Są to mieszkańcy gminy Gościeradów, Gminy Trzydnik Duży, Urzędów, Dzierzkowice.

Projekt umożliwił osobom z niepełnosprawnością korzystanie z kąpieli, nauki pływania i rekreacji na krytym basenie pod nadzorem ratowników i opiekunów projektu. Dwie piętnastoosobowe grupy beneficjentów mają zapewniony zakup akcesoriów i odzieży kąpielowej oraz dowóz na basen.

Każda z grup ma zorganizowany siedmiokrotnie wyjazd na basen.

Wyjazdy te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak dużym, iż planowane są działania na pozyskanie funduszy, na kontynuację projektu.

Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych ,,Res Sacra Miser" w Gościeradowie, ul. Folwark 20, 23-275 Gościeradów. Pomysłodawcą: grupa nieformalna:
,,My trzy i oni".

basen_na_strone.jpg